Nowy komputer nie spełnia oczekiwań - jak go przyspieszyć?

jak przyspieszyć dzialanie komputera Kupno nowego laptopa to również nadzieje na to, że sprzęt będzie sprawował się coraz lepiej, a jego możliwości będą na dużo wyższym poziomie. Większy Ram oraz lepszy procesor mają sprawić, że sprzęt będzie w stosunku do starego komputera dużo lepszy. Niekiedy jednak po tym jak użytkujemy już sprzęt przez pewien czas stwierdzamy, że jednak nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Czym to może być spowodowane oraz jak to zmienić? Przede wszystkim główny powód to zbyt dużo plików na dysku systemowym oraz zbyt dużo uruchomionych aplikacji. Jeśli chcemy to zmienić powinniśmy na samym początku zająć się autostartem, nad którym warto trochę popracować. Jeśli uda się nam wyłączyć programy, z których nie korzystamy na co dzień możemy liczyć na to, że sprzęt będzie funkcjonował lepiej.

Producenci sprzętu zasypują nas obecnie różnymi programami, które uruchamiają się razem z systemem. Podobnie sami, gdy coś instalujemy zazwyczaj wyrażamy zgodę na to, by ten program uruchamiał się razem ze startem systemu. W większości są to jednak programy, z których nie korzystamy na co dzień, dlatego warto usunąć je z autostartu. Możemy tego dokonać w dwóch drogach. Pierwsza polega na samodzielnym usuwaniu programów. Wchodzimy przez Start i Uruchom w msconfig. Tam w zakładce uruchamianie możemy znaleźć szczegółową listę programów, które ruszają wraz ze startem systemu. Wystarczy jedynie w tym miejscu odznaczyć te programy, które nas nie interesują i następnie zapisać ustawienia.

Druga metoda oparta zostaje o specjalne programy, które są nam oferowane i pozwalają czyścić komputer pod tym względem. Przykładem takiego programu może być PC Decrapifier, który każdy może pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Rozwiązanie ręczne jest jednak wygodniejsze i uważane powszechnie za lepsze. Komputer możemy także przyspieszyć, jeśli uda się nam wyłączyć indeksowanie plików. Jest to opcja, która ma nam ułatwiać odszukiwanie plików, które nas interesują. Jednocześnie jednak zwalnia ona nasz komputer. Dlatego wchodząc w Mój Komputer przez prawy przycisk myszy możemy dostać się do Właściwości, w których oznaczamy pole „Zezwalaj na indeksowanie tego dysku, aby przyspieszyć wyszukiwanie plików”. W tak prosty sposób poprawimy pracę naszego komputera.

Powiązane wpisy