Restartujący się komputer

komputer sam się resetuje Gdy uruchamiasz komputer i po pojawieniu się logo Windows sprzęt się zawiesza bądź resetuje można przypuszczać, że masz problem z plikami systemowymi. Jeśli komputer został nagle zresetowany prawdopodobnie wtedy doszło do uszkodzenia tych plików. Podobnie, gdy sprzęt stale się restartuje można przypuszczać, że kłopot jest podobny. Aby go rozwiązać trzeba podjąć następujące działania. Po uruchomieniu otrzymamy możliwość wejścia w Tryb Awaryjny bądź Ostatnią dobrą znaną konfigurację. Poza tym zaczną pojawiać się również inne ustawienia zaawansowanie. Zaczynamy oczywiście od drugiej opcji i próbujemy uruchamiać komputer według ostatniej znanej dobrej konfiguracji. Jeśli taka próba się nie powiedzie trzeba spróbować uruchamiać komputer przez tryb awaryjny.

Gdy taki Tryb uda się uruchomić można liczyć na to, że w ten sposób dojdzie do naprawy plików systemowych i następnie komputer włączy się już prawidłowo. Kolejnym problemem będzie resetowanie się sprzętu w czasie pracy. Gdy nadmiernie obciążamy komputer dochodzi do jego restartu bądź całkowitego wyłączenia. Jest to znak, że sprzęt się przegrzewa. Aby rozwiązać ten problem na samym początku trzeba zadbać o to, by wloty powietrza w sprzęcie nie były zakrywane.

komputer sam się restartujePoza tym nie stawiamy komputera na kocach czy pościeli. Unikamy miejsc, gdzie będzie brakować dostępu powietrza. Komputer należy stawiać na biurku, gdzie nie będzie się tak nagrzewał. Jeśli takie działanie nie pomogą wyraźnie widać, że trzeba innych działań. Skuteczna może na tym polu okazać się wymiana pasty termoprzewodzącej, którą smaruje się procesor zanim położy się na nim radiator. To, że pasta się zużywa jest procesem naturalnym, który nie powinien nikogo dziwić. Dlatego co jakiś czas warto dokonać jej wymiany. Nie nakładamy bardzo dużo pasty, ważne by rozłożyć ją równomiernie. Mała tubka, którą znajdziemy w sklepach może starczyć spokojnie na kilka użyć. W momencie, gdy już rozebraliśmy komputer, by wymienić pastę powinniśmy również zajrzeć do innych układów, by sprawdzić czy nie pojawił się tam kurz. Jeśli mamy z nim problem trzeba go usunąć. Używamy do tego specjalnego sprężonego powietrza, które jest bezpieczne dla urządzenia.

Powiązane wpisy