Usterki na kracie graficznej oraz przy przegrzewaniu się sprzętu

usterka karty graficznej Karta Graficzna W momencie, gdy uszkodzeniu ulegnie karta graficzna powinniśmy spodziewać się, że sprzęt wyda kilka sygnałów dźwiękowych a następnie ekran stale pozostanie czarny. Gdy komputer będzie się uruchamiał i usłyszymy sygnał systemu operacyjnego możemy sprawdzić czy karta graficzna została dobrze podpięta pod monitor. Często popełnia się błąd, który związany jest z tym, że podpina się monitor pod kartę graficzną, która znajduje się na płycie głównej, a nie pod autonomiczną kartę graficzną i to niesie za sobą problemy z działaniem monitora. Również często można popełnić błąd przy mocowaniu karty graficznej do płyty głównej. Tutaj warto ją opiąć całkowicie i następnie dopiero założyć od nowa.

Przy odpinaniu trzeba wykazać się starannością, gdyż jest to element wyjątkowo delikatny, który narażony jest na pęknięcia, dlatego trzeba szczególnie uważać i wcześniej odpiąć specjalne plastikowe blokady, które się na nim znajdują. Gdy wykonane tak prace nie przyniosły efektów trzeba oddać sprzęt do serwisu i sprawdzić jaki jest powód usterek. Przegrzewanie się sprzętu Wśród często pojawiających się problemów będzie nadmierne przegrzewanie się komputera. Jeśli po dłuższej pracy komputer się resetuje, bądź wyłącza widać, że coś jest nie tak z układem chłodzenia.

Trzeba postarać się o to, by lepiej zadbać o wentylowanie swojego sprzętu. Można zdecydować się między innymi na zamontowanie całkowicie nowego wentylatora na swój sprzęt. Taki wentylator powinno się umieścić na tyle obudowy i połączyć z płytą główną. Takie działanie nie niesie ze sobą dużych kosztów a może okazać się wyjątkowo skuteczne. Poza tym można również całkowicie wymienić układ chłodzenia na procesorze, który często jest niskiej jakości. Rozwiązaniem może być również wymiana pasty termoprzewodzącej, która znajduje się na procesorze. Następnie można na nowo założyć wyczyszczony radiator, do którego lepiej będzie oddawane ciepło. Niekiedy przegrzewa się również karta graficzna. W takim momencie powinniśmy zdecydować się na to, by również wymienić na karcie graficznej pastę termoprzewodzącą. Zanim ją nałożymy usuwamy warstwę starej taśmy.

Powiązane wpisy