Laptop się nie włącza - jak poradzić sobie z typowym problemem

laptop się nie uruchamia Nowoczesne urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej popularne, jednak wiążą się z nimi również uszkodzenia, które trudno samodzielnie likwidować. Każdy komputer się różni, jednak usterki mogą być podobne przy urządzeniach różnych marek. Do takich należy między innymi problem, który związany jest uszkodzeniem zasilania. Postaramy się pokrótce powiedzieć w poniższym artykule o takich usterkach, które często pojawiają się w laptopach mówiąc również o tym jak powinniśmy sobie z nimi poradzić. Problem, w którym laptop nie chce się uruchamiać można dzielić tak naprawdę na dwie grupy problemów i w takiej formie je rozpatrywać. Pierwsza to sytuacja, gdy po uruchomieniu komputera ten w ogóle nie reaguje i nie zaczyna ruszać.

Jest to znak, że mamy problem, który opiera się często na zasilaniu. Dlatego na samym początku powinniśmy zbadać stan zasilacza oraz baterii. Podłączamy komputer jeszcze raz wkładamy na nowo baterię. Jeśli problem się nadal powtarza warto skonfrontować działanie komputera z zasilaczami bądź też bateriami, które pasują do nasze komputera, lecz pochodzą z innych urządzeń. Tak będziemy mogli prowadzić selekcję i uda się znaleźć problem, z którym rzeczywiście zmaga się nasze urządzenie. Gdy okazuje się, że problem dotyczy ładowarki powinniśmy pomyśleć o kupnie nowego zasilacza. Przede wszystkim decydujmy się oczywiście na zasilacze oryginalne, które są pewniejsze i nie będą powodować usterek w sprzęcie.

problem z laptopem Jeśli wybieramy zamiennik powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu tabliczki oznaczeniowej, gdzie opisane są napięcia. Muszą się one zgadzać z tym co znajduje się na naszej dotychczasowej ładowarce. Ta kwestia będzie najważniejsza, jeśli wtyczki nie pasują możemy skorzystać z tak zwanych przejściówek, które są dostępne w sklepach RTV. Drugi problem może wiązać się z oprogramowaniem komputera bądź kartą graficzną. Jeśli nasz sprzęt uruchamia się po włączeniu, jednak nie pojawia się obraz powinniśmy zbadać sprzęt w środku. Istotna powinna być między innymi dogłębna analiza kondensatorów, czy są w dobrym stanie, gdyż mogą pękać i odrywać się od płyty. Jeśli po uruchamianiu rusza wiatrak, ale nie pojawia się ekran problemem może być karta graficzna bądź pamięć ram. W takim przypadku należy zajrzeć do środka i próbować wymieniać poszczególne kości i tak eliminować potencjalne przyczyny problemów. Jeśli to się nie uda można przypuszczać, że problem związany jest z grafiką. Tutaj należy zdecydować się na jej wymianę a nie naprawę, która nie będzie przynosić trwałego rozwiązania problemu.

Powiązane wpisy